Każdy model kajaka Hobie rożni się wyposażeniem, gabarytami oraz właściwościami nautycznymi, jednak do wyposażenia większości z nich należą:

 • Odlewane uchwyty do przenoszenia
  To detale się liczą. Ergonomiczne uchwyty przytwierdzone do stalowych mocowań na dziobie i na rufie sprawiają, że transportowanie łodzi jest prostsze i wygodniejsze.
 • Duży, schowek
  Schowek w kajaku przydaje się praktyczne zawsze, nie ważnie czy kurtka, prowiant czy akcesoria. Schowek dziobowy pozwoli na schowanie wielu, różnorodnych rzeczy. Dla niektórych modeli dostępna jest opcjonalna wanna, którą można umieścić w luku.
 • Mocowanie żagla
  Zamocuj żagiel i zwiększ swoje możliwości. Opcjonalny maszt z zestawu Mirage Sail Kit można bezpiecznie zamocować w dedykowanym miejscu. Ciesz się z dodatkowej mocy po łatwej instalacji żagla; Mirage Sail Kit sprawia, że żeglarstwo to sama przyjemność. Modele Adventure Island oraz Tandem Island posiadają ożaglowanie w standardzie, da innych modeli mniejszy żagiel pomocniczy jest opcja.
 • Dwuczęściowe wiosło z rękojeścią z włókna szklanego
  Wpłyń do kamienistych zatoczek na plaże mając zapewnioną zwiększoną manewrowość. Użyj wiosła jak w zwykłym kajaku jeżeli chcesz odrobiny oldschoolu. Można je przytwierdzić do kadłuba przy użyciu dedykowanych mocowań.
 • MirageDrive
  MirageDrive firmy Hobie powstał na skutek dojścia do wniosku, że łatwiej jest coś pchnąć przy użyciu bardziej umięśnionych nóg, niż ciągnąć coś przy użyciu słabiej umięśnionych ramion. Do serii kajaków Hobie Mirage dołącza się wiosła, ale wcale nie są one konieczne. Zamiast tego można wykorzystać pedały zamocowane przed siedziskiem, które są połączone z wydajnymi płetwami umieszczonymi pod wodą z wykorzystaniem ekskluzywnego designu. Podczas pedałowania elastyczne płetwy przyjmują kształt łopaty śruby okrętowej zapewniając ruch do przodu przy każdym ruchu pedała. Ponieważ płetwa zmienia kształt podczas ruchu powrotnego, to jest ona w stanie zapewnić taką samą moc w obie strony (jak dobry wioślarz), sprawiając, że łódź porusza się równo i wydajny sposób. Dodatkowo płetwy układają się w korzystny sposób, gdy nie są wykorzystywane, aby nie stanowiły niepotrzebnego oporu. Mogą zostać odczepione podczas eksploracji mielizn. Wystarczy wsunąć MirageDrive do specjalnego korpusu i zabezpieczyć go przy użyciu systemu Click and Go – to wszystko. Najnowsza wersja wykonana w technologii Glide wyposażona jest w większe płetwy Blue Fins ST a modele Por Angler i Island w Blue Fins ST-Turbo, w które można wyposażyć również mniejsze modele. Dodatkowe informacje w dziale: Jak funkcjonuje Hobie Mirage Drive GT.

 • Siatkowe kieszenie
  Umieść często wykorzystywane przedmioty w tych poręcznych i bezpiecznych kieszeniach. Nie przegapisz już żadnej okazji do zrobienia zdjęcia!

 • Uchwyt na kubek
  Gorący, zimny wszystko jedno – mamy doskonałe miejsce na Twój ulubiony napój.
 • Luki z pokrywą.
  Mechanizm z gwintem pozwala uniknąć przedostania się wody do strefy bagażowej. Pokrywa jest na stałe przytwierdzona do bazy poprzez zawias, więc nie musisz się martwić o zgubienie jej w czasie drogi.

 • Rączki do przenoszenia umieszczone w połowie długości łodzi
  Te rączki zostały umieszczone tam, gdzie najczęściej ich nie ma - gdy musimy obrócić kajak, gdy chcemy go przestawić w bok - powodując, że przenoszenie i wyjmowanie łodzi jest dużo prostsze.

 • Wygodne siedzisko z oparciem lędźwi - 2015
  Najnowsze modele wyposażone są w siedzenia Vantage CT, ST i XL, różniące się od siebie wysokością i rozmiarem. Wszystkie z nich są regulowane w czterech pozycjach i można używać ich również poza kajakiem, np. na plaży a oparcie lędźwi zapewni komfort i odpowiednią pozycję – idealne na wygodną przejażdżkę.

 • Uchwyty na wędki
  Te specjalne gniazda wtykowe w bezpieczny sposób utrzymują wędkę. Można w nich umieścić hak holowniczy, sieci czy wysięgniki z kamer.

 • Miejsce na bagaż
  Długie wycieczki wymagają dużej przestrzeni bagażowej. Liny bungee zapewniają, że bagaż pozostanie na swoim miejscu.

 • Nowoczesny ster
  Użyteczny, gdy go potrzebujesz i schowany, gdy nie jest już potrzebny. Aby podłączyć, lub odłączyć system sterowania wystarczy wcisnąć, lub wyciągnąć uchwyt w kształcie litery „T”. Łatwy w użyciu ster obsługiwany dwoma palcami jest umieszczony w pobliżu Twojej lewej dłoni ułatwiając sterowanie.