Pro Angler 14 w wersji 360 XR to pełnoobrotowy napęd, który podważa prawa fizyki - niesamowity Mirage Drive 360 w największym Proanglerze od Hobie

Hobie po raz pierwszy oferuje następną ewolucję w napędach nożnych. Poza klasycznymi kajakami Pro Angler, które są referencja w kajakach wędkarskich dodano serie 360. Pro Angler 14 360 XR posiada wszystkie zalety dotychczasowej dwunastki jak  systemem relingów H-Rail, Siedzenie Vantage, które jest wyjmowane i posiada pełną regulacje we wszystkich płaszczyznach, miecz pomocniczy obsługiwany z pokładu, przygotowanie do montażu echosondy Hobie Guardian umożliwiające schowanie przetwornika do wnętrza skorupy przez pociągniecie za uchwyt przy siedzisku i tym sposobem właściwe zabezpieczenie go przed ewentualnym uszkodzenie i wiele innych. Seria 360 różni się dwoma cechami. Pierwsza to nowe, świeże kolory camo jak Amazon Green Camo czy Arctic Blue Camo oraz nowy napęd Mirage Drive 360 XR. Konstrukcja tego napędu jest inna i przez to nie jest ona kompatybilna z dotychczasowymi kajakami Hobie. Czternastka to król kajaków wędkarskich - duży, wyporny i stabilny a przy tym mobilny. Przewóz na dachu auta, montaż bez pomocnika przy wykorzystaniu jednego z wielu systemów załadunkowych a wodowanie może odbyć się dosłownie wszędzie. Wyższość kajaka nad pontonami, łodziami i innymi dużymi jednostkami jest niepodważalna.

Nowy napęd posiada możliwość obrotu pletw wokół własnej osi a ta cecha umożliwia pływanie w każdym kierunku z pełną mocą. Ruch stop jest cały czas naturalny, zawsze do przodu. Umieszczone po lewej stronie uchwyt steruje obrotem i umożliwia pływanie w każdym kierunku - również w bok lub pod skosem. W połączeniu ze sterem można sterować jednostką tak, aż wydaje się to nie możliwe i wbrew prawom fizyki. Napęd został wyposażony w płetwy kick-up, które odchyla się do tyłu, jeżeli dojdzie do niezamierzonego kontaktu z przeszkodą, co może zmniejszyć możliwe zatrzymanie kajaka lub uszkodzenie napędu. W połączeniu z automatycznie podnoszonym się mieczem i płetwa sterowa, ciężko będzie uszkodzić jeden z wymienionych elementów.

Przykładowym wykorzystaniem nowego napędu jest np. zwrot w miejscu, "parkowanie" bokiem w nurcie rzeki lub wpływanie na mieliznę i po obróceniu pokrętła sterowania kierunkiem pletw o 180° wypłyniecie z niej, wykonując minimalne ruchy stopami. To nie było dotychczas możliwe. Pełna moc napędu mirage drive w każdym kierunku - fascynujące.

Hobie Pro Angler jak sama nazwa skazuje, to kajak zaprojektowany specjalnie do wędkowania - nie jest to model turystyczny, który został wyposażony jedynie w kilka wędkarskich gadgetów, lecz jedyny na rynku model zaprojektowany pod wędkarza. Typowe kajaki dostępne w sprzedaży są niepraktyczne, gdyż w rękach trzyma wędkę lub wiosło, co powoduje, iż poruszanie się kajakiem i wędkowanie w tym samym momencie nie jest możliwe. Dzięki systemowi MirageDrive360 możemy płynąć i wędkować w jednym czasie, co stwarza nowe możliwości wypoczynku, a nadto nasza przynęta zachowuje się naturalnie.

Kajaki Hobie Pro Angler są dopracowane w najmniejszych szczegółach np. w pokrętło napinania linki steru umieszczone na wewnętrznej burcie przy samym siedzisku. Dzięki niemu można łatwo optymalnie dopasować siłę i płynność ruchu steru do danych warunków pogodowych, zwłaszcza, gdy mamy zajęte ręce podczas wędkowania.

 

Pro Angler jest bardzo szeroki, dzięki temu można bezproblemowo chodzić po pokładzie bez ryzyka wrócenia kajaka. Jednym z najważniejszych elementów tego modelu jest duże, wygodne siedzenie - niczym fotel, w którym możemy spędzić wiele godzin, bez odczucia zmęczenia. Do wyposażenia należy również duży box transportowy z zintegrowaną wyjmowaną wanną, przy pomocy, której można przetransportować naszą złowioną rybę. W miejscu na stopy znajduje się powierzchnia antypoślizgowa a przy siedzisku liczne miejsca na akcesoria oraz uchwyty aż do sześciu wędek. Między nogami umieszczono zamykany boks, w którym można umieścić wszelkiego rodzaju akcesoria w dwóch pojemnikach. Za plecami znajdują się następne uchwyty na wędki oraz duża płaszczyzna ładunkowa, którą możemy wykorzystać w przeróżny sposób.

Ważną zaletą tego modelu jest jego ogromna wyporność, która wynosi aż 272 kg. Masywna konstrukcja w połączeniu z szerokim dnem gwarantuje niewywrotność w każdej sytuacji. Jak większość kajaków z oferty Hobie, również Pro Angler wykonany jest masywnego Polietylenu, a ster obsługiwany jest za pomocą rączek umieszczonych przy siedzisku.
Pro Angler może być używany również do innych celów niż wędkowanie.

Model Hobie Pro Angler 14 360 posiada opatentowany przez firmę Hobie system MirageDrive 360, który zabierze Ciebie dalej, szybciej i zapewni dużo lepszą rozrywkę, niż pospolite wiosło, którym oczywiście nadal możesz napędzać ten kajak jednakże, jeżeli wypróbujesz raz system Hobie MirageDrive360, wiosło odejdzie w niepamięć. Więcej informacji na stronie: Jak to działa

Kajaki Hobie to bardzo multifunkcjonalne sprzęty pływające. Gdy używamy wiosła są typowymi kajakami, natomiast, gdy używamy systemu MirageDrive360 osiągamy niespotykana prędkość, niczym niewidoczny silnik elektryczny, bezgłośny i niesamowicie wydajny. System MirageDrive360 posiada ogromną wydajność przy minimalnym nakładzie siły, możliwość fotografowania, gdyż posiadamy wolne ręce (napęd nożny), wędkowania lub porostu odpoczywania; takich możliwości nie może zaoferować żaden inny kajak. Dodatkową opcją jest żagiel, przy pomocy, którego możemy poruszać się po wodzie niczym prawdziwy żeglarz, nie posiadając żaglówki a dedykowane wózki transportowe pozwolą na bezproblemowe przemieszczanie jednostki pływającej.

Zestawienie wszystkich, dostępnych modeli różniących się wielkością, wyposażeniem oraz przeznaczeniem dostępne jest na stronie: Zestawienie modeli

 

Więcej
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360
 • Hobie Mirage Pro Angler 14 360

 

Długość:
417cm
Szerokość
97cm
Waga
ok. 56kg
Waga końcowa
ok. 67 kg
Siedzenie
1x Vantage ST
Mirage Drive
1x Mirage Drive 360 XR
Ładowność
272 kg
Materiał
Polietylen
Mocowanie żagla
Tak
Ster
Tak, podpokładowy
Miecz
Tak
Uchwyt na wędke
Tak, 8x
Lowrance Ready
Tak - Hobie Guardian
Model
Hobie Mirage Pro Angler 14 360 XR
Kolor
Amazon Green Camo, Arctic Blue Camo

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami tego serwisu jak szeroka gama kajaków Hobie napędzanych rewolucyjnym napędem Mirage Drive firmy Hobie, aktualne wydarzenia czy najnowsze katalogi, które można pobrać bezpośrednio z naszej strony na swoje urządzenie.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji

 

 

Tel. +48 606 283 222

 • również SMS, WhatsApp...

 

Email: Formularz kontaktowy

 • Mapa, Adres, inne formy kontaktu