Kompaktowy, dwuosobowy, sprawdzi się również jako jedynka - teraz z napędem z biegiem wstecznym

Hobie Mirage Compass Duo to większy brat znanego Compassa posiada dodatkowe siedzisko z przodu. Skorupa została wyposażona w system montażu echosondy oraz uchwyt na żagiel lub inne akcesoria jak zadaszenie kokpitu. Dla klientów, którzy oczekują bardzo dobrej ceny produktu kosztem uboższego wyposażenia, powstał Hobie Compass Duo. Nie jest to "okrojona" wersja jakiegokolwiek znanego kajaka lecz absolutnie nowa konstrukcja skorupy, hybryda z szybkiego kajaka turystycznego jak Revolution i stabilnego kajaka wędkarskiego jak Pro Angler - szybkość oraz stabilność początkowa - to najważniejsze atuty tego kajaka.

Hobie Compass Duo jest wyposażony w jeden napęd MirageDrive180, z biegiem wstecznym oraz płetwy Kick-Up oraz jeden sprawdzony napęd MirageDriveGT, - również z system Kick-Up. Hobie Compass Duo posiada ciekawą ergonomikę pokładu i linię dna. Kajak jest łatwy w transporcie a przez wykorzystanie do jego produkcji masywnego polietylenu jest on bardzo stabilny przy najniższej, możliwej wadze. Skorupa wykonana jest w technologii tri-hull, przez którą kajak jest mało wywrotny a przetłoczenia na dnie pozwalają na szybkie poruszanie się po wodzie. Nowością jest kil i stępka z wymienną końcówką oraz zintegrowane szyny montażowe, które nie wystają poza obrys kajaka. Kajak wyposażony jest w ster podpokładowy, który znany jest ze wszystkich kajaków wędkarskich serii Pro Angler. Hobie Compass Duo to najtańszy kajak dwuosobowy wyposażony w rewolucyjny system napędu w ofercie Hobie. Sterowanie w kajaku odbywa się z tylnego siedziska. Oba są wyjmowane i regulowane.

W sezonie 2024 Hobie Compass Duo oferowany jest z jednym napędem MirageDrive180 oraz jednym MirageDriveGT, oba z najnowszym systemem Kick-Up, który zabezpiecza płetwy przez uszkodzeniem, gdy dojdzie do kontaktu z dnem.

W tym sezonie Compass Duo można zakupić w trzech zróżnicowanych kolorach:

Nowy odcień koloru niebieskiego o nazwie Glacier Blue, ciemniejszy i pełniejszy od wczesniej oferowanego ,

w ofercie pozostaje popularny kolor jasnozielony Sea Grass Green oraz dołącza nowy multikolor jasnoszaro/czarny kamuflaż - nowość 2024 Dune Camo.

 

Model Hobie Compass Duo posiada opatentowany przez firmę Hobie system MirageDriveGT, który zabierze Ciebie dalej, szybciej i zapewni dużo lepszą rozrywkę, niż pospolite wiosło, którym oczywiście nadal możesz napędzać ten kajak jednakże, jeżeli wypróbujesz raz system Hobie MirageDriveGT, wiosło odejdzie w niepamięć. W sezonie 2020 napędy zostały wyposażone w płetwy kick-up, które odchylą się do tyłu, jeżeli dojdzie do nie zamierzonego kontaktu z przeszkodą, co może zmniejszyć możliwe zatrzymanie kajaka lub uszkodzenie napędu. Wiecej informacji na stronie: Jak to działa.

Kajaki Hobie to bardzo multifunkcjonalne sprzęty pływające. Gdy używamy wiosła są typowymi kajakami, natomiast gdy używamy systemu MirageDriveGT osiągamy fenomenalną prędkość, niczym bezgłośna formowana rotacyjnie polietylenowa torpeda. System MirageDriveGT posiada ogromną wydajność przy minimalnym nakładzie siły, możliwość fotografowania, gdyż posiadamy wolne ręce (napęd nożny), wędkowania lub porostu odpoczywania; takich możliwości nie może zaoferować żaden inny kajak. Dodatkową opcją jest żagiel, przy pomocy którego możemy poruszać się po wodzie niczym prawdziwy żeglarz, nie posiadając żaglówki a dedykowane wózki transportowe pozwolą na bezproblemowe przemieszczanie jednostki pływającej.

Zestawienie wszystkich, dostępnych modeli różniących się wielkością, wyposażeniem oraz przeznaczeniem dostępne jest na stronie: Zestawienie modeli

Więcej
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo

 

Długość:
411 cm
Szerokość
88 cm
Waga
42 kg
Waga końcowa
58 kg
Wysokość
47 cm
Siedzenie
2x Compass CT
Mirage Drive
1x Mirage Drive 180 Kick Up oraz 1x Mirage Drive GT Kick-Up
Wyporność:
215 kg
Materiał
Polietylen
Mocowanie żagla
Tak
Ster
Tak, Podpokladowy
Uchwyt na wędke
tak, 4x
Lowrance Ready
Tak
Speed Drain System
Nie
Model
Hobie Mirage Compass Duo
Kolor
SeaGrassGreen, Glacier Blue, Dune Camo
Mocowanie żagla lub daszku przeciwsłonecznego.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami tego serwisu jak szeroka gama kajaków Hobie napędzanych rewolucyjnym napędem Mirage Drive firmy Hobie, aktualne wydarzenia czy najnowsze katalogi, które można pobrać bezpośrednio z naszej strony na swoje urządzenie.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji

 

 

Tel. +48 606 283 222

 • również SMS, WhatsApp...

 

Email: Formularz kontaktowy

 • Mapa, Adres, inne formy kontaktu