Model 2021: Kompaktowy, dwuosobowy, również sprawdzi się jako jedynka - to jest Compass Duo

Hobie Mirage Compass Duo to większy brat znanego Compassa posiada dodatkowe siedzisko z przodu. Skorupa została wyposażona w system montażu echosondy oraz uchwyt na żagiel lub inne akcesoria jak zadaszenie kokpitu. Dla klientów, którzy oczekują bardzo dobrej ceny produktu kosztem uboższego wyposażenia, powstał Hobie Compass Duo. Nie jest to "okrojona" wersja jakiegokolwiek znanego kajaka lecz absolutnie nowa konstrukcja skorupy, hybryda z szybkiego kajaka turystycznego jak Revolution i stabilnego kajaka wędkarskiego jak Pro Angler - szybkość oraz stabilność początkowa - to najważniejsze atuty tego kajaka. Hobie Compass Duo jest jedynym modelem dwuosobowym, który nie jest wyposażony w napęd MirageDrive180, z biegiem wstecznym, lecz w znany i sprawdzony w napęd montowany w tysiącach sprzedanych jednostek ubiegłych lat - napęd MirageDriveGT,. Napęd można obrócić w kilka sekund o 180 stopni przez co osiągamy praktycznie tą samą funkcjonalność przy znacznie niższej cenie. Hobie Compass Duo jest najnowszą konstrukcją od Hobie, bez kompromisów w jakości czy ergonomice. Kajak jest łatwy w transporcie a przez wykorzystanie do jego produkcji masywnego polietylenu jest on bardzo stabilny przy najniższej, możliwej wadze. Skorupa wykonana jest w technologii tri-hull, przez którą kajak jest mało wywrotny a przetłoczenia na dnie pozwalają na szybkie poruszanie się po wodzie. Nowością jest kil i stępka z wymienną końcówką oraz zintegrowane szyny montażowe, które nie wystają poza obrys kajaka. Kajak wyposażony jest w ster podpokładowy, który znany jest ze wszystkich kajaków wędkarskich serii Pro Angler. Hobie Compass Duo to najtańszy kajak wyposażony w 2x rewolucyjny system napędu w ofercie Hobie. Sterowanie w kajaku odbywa się z tylnego siedziska. Oba są wyjmowane i regulowane.

Model Hobie Compass Duo posiada opatentowany przez firmę Hobie system MirageDriveGT, który zabierze Ciebie dalej, szybciej i zapewni dużo lepszą rozrywkę, niż pospolite wiosło, którym oczywiście nadal możesz napędzać ten kajak jednakże, jeżeli wypróbujesz raz system Hobie MirageDriveGT, wiosło odejdzie w niepamięć. W sezonie 2020 napędy zostały wyposażone w płetwy kick-up, które odchylą się do tyłu, jeżeli dojdzie do nie zamierzonego kontaktu z przeszkodą, co może zmniejszyć możliwe zatrzymanie kajaka lub uszkodzenie napędu. Wiecej informacji na stronie: Jak to działa.

Kajaki Hobie to bardzo multifunkcjonalne sprzęty pływające. Gdy używamy wiosła są typowymi kajakami, natomiast gdy używamy systemu MirageDriveGT osiągamy fenomenalną prędkość, niczym bezgłośna formowana rotacyjnie polietylenowa torpeda. System MirageDriveGT posiada ogromną wydajność przy minimalnym nakładzie siły, możliwość fotografowania, gdyż posiadamy wolne ręce (napęd nożny), wędkowania lub porostu odpoczywania; takich możliwości nie może zaoferować żaden inny kajak. Dodatkową opcją jest żagiel, przy pomocy którego możemy poruszać się po wodzie niczym prawdziwy żeglarz, nie posiadając żaglówki a dedykowane wózki transportowe pozwolą na bezproblemowe przemieszczanie jednostki pływającej.

Zestawienie wszystkich, dostępnych modeli różniących się wielkością, wyposażeniem oraz przeznaczeniem dostępne jest na stronie: Zestawienie modeli

Więcej
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo
 • Hobie Mirage Compass Duo

 

Długość:
411 cm
Szerokość
88 cm
Waga
42
Waga końcowa
58
Wysokość
47 cm
Siedzenie
2x Compass CT
Mirage Drive
1x Mirage Drive GT
Wyporność:
215 kg
Materiał
Polietylen
Mocowanie żagla
Tak
Ster
Tak, Podpokladowy
Uchwyt na wędke
tak, 4x
Lowrance Ready
Tak
Speed Drain System
Nie
Model
2021 Hobie Mirage Compass Duo
Kolor
SeaGrassGreen, Papaya Orange, Slate Blue
Mocowanie żagla lub daszku przeciwsłonecznego.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami tego serwisu jak szeroka gama kajaków Hobie napędzanych rewolucyjnym napędem Mirage Drive firmy Hobie, aktualne wydarzenia czy najnowsze katalogi, które można pobrać bezpośrednio z naszej strony na swoje urządzenie.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji

 

 

Tel. +48 606 283 222

 • również SMS, WhatsApp...

 

Email: Formularz kontaktowy

 • Mapa, Adres, inne formy kontaktu